Для України стиль модерн став стрибком з міщанського колоніалізму на вершини світового авангарду. Вперше з часів Київської Русі, українське мистецтво синхронізувалося зі світовим і стало передовим культурним процесом.
Модерн або Ар Нуво, або Сецесія. Його звикли сприймати як декоративний стиль, сповнений ефемерних та сентиментальних образів. Однак, для мистецтва таких країн як Україна, Норвегія та Чехія, цей стиль був ніби всепоглинаюча стихія, що охопила широкі кола митців та меценатів. Він став для цих народів вивільняючою силою для творчого потенціалу, який роками пригнічувався у тіні інших культур. Автентичне та модернове, декоративність та психоаналіз, мультикультурність та пошук власного коріння, еротизм та релігійність сплелися в єдине органічне тіло Українського Модерну.
Запрошуємо на онлайн - лекцію, яка відкриє для вас маловивчений, та чи не найяскравіший період українського мистецтва.
Під час онлайн лекції ви дізнаєтесь про
- Загальне та компактне уявлення про мистецтво модерну у світі.Його виникнення та особливості.
- Мистецтво України у нерозривному зв’язку з мистецтвом інших країн.
- Олена Кульчицьку, Федора Кричевського, Івана Труша, Олександра Мурашка, Модеста Сосенка, Олексу Новаківського, Михайла Жука та інших українських та іноземних майстрів
- Мистецтва Модерну у таких країнах як Україна, Норвегія та Чехія та Угорщина. - Модерн як декоративний стиль сповнений ефемерних та сентиментальних образів.
СПІКЕР: Anton Pronenko – київський художник, мистецтвознавець і лектор. Народився у Львові в родині художника-реставратора. Антон активно читає лекції і розробляє популярні освітні програми з історії культури та мистецтва. Наразі в портфелі лектора більше 50 авторських лекцій і курсів, які регулярно проходять на майданчиках Культурний проект, IZONE, Terrarium, Арт-середу і ін. Співпрацює з фондом Ізоляція, став резидентом арт-центру Oberpfälzer Künstlerhaus (Швандорф, Німеччина).