Ким були мусульмани до приходу пророка та що таке джагілійа? Спробуємо з’ясувати, як молодому арабу на ім’я Мухаммад, який не вмів писати та читати – вдалося змінити хід історії. В чому саме полягала його пророча діяльність?
Серед інших релігій, іслам та християнство є найбільш схожими між собою. Чи можуть християни молитися до Аллага та чи один Бог у них та мусульман? Спробуємо з’ясувати чи це справді так, та хто такі Люди Писання, про яких говорить Коран? Якими є основи віри в Ісламі? На всі ці питання ми будемо шукати відповіді під час нашої зустрічі/лекції.
В повсякденному житті ми часто зустрічаємо хибні уявлення про іслам, релігію, яка перебуває в центрі уваги світового співтовариства, найдинамічніше розвивається та яку сповідують майже 2 млд. людей в усьому світі.
Хто вони, ті, що вірять у Аллага? Ким насправді був Мухаммад? Які відносини панують між мусульманами та християнами, та чи правда, що християни можуть молитися Аллагу? Чи знали Ви, що у священній книзі мусульман є згадка про Тору та Євангеліє, а Марія є єдиним жіночим ім’ям у Корані? Чи правда, що Ісус народився у непорочний спосіб та є Месією?
Відтак, запрошуємо вас на цикл лекцій Романа Назаренка, докторанта Тілбурзького університету(Нідерланди). Ми поговоримо про міжрелігійний діалог ісламу та християнства, про Коран та Біблію, про Арабський світ та політичні процеси які в ньому відбуваються. Чому іслам асоціюють із тероризмом та яка роль ЗМІ, ІДІЛу та Боко Харам у цих процесах? Якою є роль жінки в мусульманській системі цінностей, та чи різниться вона від християнської? На завершення, ми спробуємо відповісти на питання: кому належить Єрусалим та яке значення, має місто, де перетинаються три релігії.
Впродовж курсу ми дізнаємося про значення таких термінів: Джагілійа; Халіфат; Хіджра; Джихад; Шаріат; Сунна; Люди Писання; Курбан-Байрам; аль-Ісра валь-Мірадж.
2 жовтня о 19.00
Локація: Центр Шептицького, Паркова аудиторія.