Після Другої світової війни на зміну радикальному та самовпевненому модернізму прийшло дещо нове. Нова культурна домінанта вже не прагнула кардинально іншого, вже не шукала шляхи до утопії, а замість війни пропонувала торгівлю та масове споживання.
Незважаючи на те, що по червону сторону "залізної завіси" намагались продовжувати стару модерністську лінію, постмодерна культурна парадигма допомогла зруйнувати СРСР та охопила весь світ, заповнивши його товарами та сенсами на будь-який смак.
Як і модернізм, постмодернізм – це не тільки напрямок в філософії та мистецтві. Це сукупність історичних та соціальних факторів, які були закономірною реакцією на попередні процеси, а також спроба вирішити протиріччя, принесені в світ модернізмом.
Під час лекції ми розглянемо взаємовідносини науково-технічного прогресу, політичних маніпуляцій, філософії, дизайну, поп-культури та мистецтва постмодерну, щоб разом відстежити причинно-наслідкові зв’язки епохи, в якій панувала філософія постмодернізму.
Від післявоєнної розрухи до глобальної мережі, від Жака Дерріди до Славоя Жижека, від Енді Воргола до Дем'єна Герста, від свінгуючих 60-х до 9/11 – крок за кроком ми опануємо таємниці новітньої історії людства.
Про спікера:
Александер Кроліковскі (1982, Донецьк) – концептуальний митець, учасник дуету Krolikowski Art.
Лектор, публіцист, дослідник процесів модернів, інтерес якого обертається навколо інформаційних воєн, релігійних і політичних маніпуляцій, перформатизму та сучасної візуальної комунікації.
Натхненний вивченням пост-постмодерністської теорії культури, прочитав низку лекцій в Україні та за кордоном, присвячених взаємозв’язкам епох модерну, пост- та метамодерну.