Промисловий дизайн – це те, з чим стикається кожен із нас щодня, навіть не знаючи про це. Всі ми є експертами з промислового дизайну, навіть якщо ніколи цьому не вчились. Адже всі речі, що нас оточують, від чашки чи дверної ручки до літака, є продуктами промислового дизайну.
За трохи більше ніж 100 років існування промисловий дизайн зазнав суттєвих метаморфоз – структурних, ідеологічних та методологічних. Він пройшов шлях від інструменту економічного розвитку, побудови "нового світу" і "нової людини" до засобу самоідентифікації особистості.
На початку ХХI століття інформаційна структура об’єктів дизайну стрімко ускладнилась, планка для повноцінного сприйняття піднялась дуже високо. Дизайн сьогодні вже не просто діяльність із проектування предметного середовища, але сфера матеріалізації чуттєвих ідей – він створює матеріальну оболонку для мовчазної декларації людських переконань, систем цінностей та світовідчуття.
Лекція для тих, хто цікавиться історією та можливостями промислового дизайну.
На лекції поговоримо про:
- передумови формування явища промислового дизайну і що це взагалі таке;
- Першу всесвітню промислову виставку і що це дало цивілізації;
- наше світовідчуття і побутові речі як маркери змін та медіатори культури;
- як на початку ХХ ст. промисловий дизайн став інструментом побудови "нового світу" і до чого це призвело;
- дизайн для "реального" та "нереального" світу і майбутнє як передчуття.
Лектор Олена Шапаренко – дослідник історії, теорії та методології промислового дизайну, промисловий дизайнер-практик, викладач архітектурного факультету КНУБА.