З початку проголошення Україною незалежності минуло майже три десятиліття. За цей час народилося й виросло ціле покоління українських громадян, яке мужньо та самовіддано відстоювало й відстоює суверенітет і територіальну цілісність нашої держави – часом ціною свого життя. Ідеологи радянського режиму з перших років утвердження більшовицької диктатури чудово усвідомили важливість формування пантеону радянських героїв як одного з інструментів ідеологічного впливу, що витіснив з пам’яті українців імена справжніх національних героїв. На жаль, в сучасній Україні імена полеглих за державну незалежність, починаючи від доби Української Революції і до сьогодні, лишаються невідомими широкому загалу.
1. Як зберігається сьогодні в українському суспільстві пам’ять про новітніх героїв України – учасників громадських протестів та війни на сході України?
2. Які культурні механізми збереження, інтерпретації/презентації й транслювання пам’яті необхідно активізувати та як музей може впливати на формування суспільної думки задля консолідації суспільства?
3. Люди, герої, історія: презентація видань Національного музею Революції Гідності «Майдан: пряма мова» та «Життєписи Героїв Небесної Сотні».