Неймовірний Стенлі Кубрик на великому екрані у Львові! Вже 26 січня поринемо у світ генія кіно!
Стівен Спілберг: «Ніхто не знімав фільми краще, ніж Кубрик».
Мартін Скорсезе: «Одна кінострічка Кубрика варта десятків фільмів інших режисерів».
Вуді Аллен: «Кубрик – найкрутіший режисерів у Всесвіті!»
Продюсер Ян Харлан, близький друг та шурин Кубрика: «Його фільми завжди будуть актуальні». Або так: «Ця людина була народжена, щоб розширити межі людського сприйняття». І ось ще: «Його фільми – це Кіно з великої літери».
За словами Джеймса Нермора, відомого кінокритика, автора книги «Кубрик»: «Стенлі Кубрик – це символ беземоційної середини століття, адепт чорного гумору, технофіл, що відчув на собі вплив вуличної фотографії та уеллсівського експресіонізму, а ще інтелектуал, чия кар'єра частково будувалася на подоланні цензури».
19:00
«2001: Космічна Одіссея»
Один з найвеличніших фільмів за всю історію кінематографу.
«Одіссею» Кубрика називають не просто фільмом, але «візуальної фантазією» та «науковою гіпотезою». А ще – «наймоднішим фільмом за всю історію кіно», «найвеличнішим тріпом», «фільмом-мрією та алегорією» або навіть – тут найвдаліше визначення – «нуаром». «Фільм, який сповнений надії!» – пишуть критики. «Набундючена релігійна картина!» – обурюються інші. «Квазідокументальне кіно», – губляться треті. Кубрик – абсолютно безсовісно – зламав всі канони, всі без винятку, всі, що були прийняті або коли-небудь зроблені до нього! Він відкинув кінозакони та шокував публіку своїм «незвичайним баченням того, що таке кінематограф». У документальному фільмі про Кубріка сказали вірно: «Хлопець з Бронксу відкрив нову главу в історії кіно». Як колись Орсон Веллс дав жару «Громадянином Кейном», так і Стенлі Кубрік «затрамзіл шоко-психо-тріпом непідготовлених п'яниць». Жак Гуамар пише трохи витонченіше: ««2001» – це перша після «Нетерпимості» Гріффіта багатобюджетна експериментальна постановка». А ось Жак Лурселль: «З усіх фільмів Кубрика цей залишається найсуворішим, найцільнішим та найзавершенішим». І пророк Кубрика, Джеймс Нермор: «Серйозна подія у кінематографі, «Одіссея» може бути названа як голлівудським видовищем, так і найдорожчим у світі артхаусом».
21:45
«Доктор Стрейнджлав, Або як я перестав хвилюватися і полюбив бомбу».
Патріотична стрічка про американських та радянських військових, які роблять усе можливе, щоб уникнути Третьої Світової Війни.
«Стрейнджлав» викликав неоднозначну реакцію серед кінокритиків та глядачів. Хтось його полюбив, хтось зненавидів, хтось написав негативну рецензію, а хтось тисячу разів сходив на нього у кіно. «Доктор Стрейнджлав» – один з найсміливіших фільмів в історії кіно», – пишуть сучасні критики. – «Цей фільм має репутацію однієї з найвидатніших чорних комедій». А ось – оцінка від відомого режисера Майкла Манна: «Стрейнджлав» показав усьому моєму поколінню кіноробів, що з глядачем можна говорити абсолютно відкрито та чесно, і тоді, у свою чергу, глядач гідно оцінить кіно. Іншими словами, щоб стати частиною індустрії комерційних фільмів, щоб стати серйозним обличчям у кінематографі, зовсім не обов'язково знімати такі картини, як «Сім наречених для семи братів» та мучитись на низьких посадах. Адже це і мав на увазі Кубрик, і тому з тих пір я полюбив його роботи, і на мене самого вони мали значний вплив».