Вечір геніального Стенлі Кубрика на даху під зорями! Цього вечора пропонуємо вам подорож від земної антиутопії - прямісінько до зірок! Перший фільм, який ми дивитимемося цього вечора - "Механічний апельсин". Основою стрічки, як і однойменного роману Ентоні Берджеса, є роздуми про людську жорстокість, свободу волі та вибору. Цей фільм не пропагує насильство, як вам могло здатися з першого погляду. А навпаки - дає поживу для роздумів. Чи можна врятувати світ від зла, позбавляючи людину волі робити вчинки і перетворюючи її у "механічний апельсин? Фільм є класикою світової літератури та кінематографу, один із найвідоміших творів ХХ століття та одна із найвизначніших антиутопій усіх часів. Другий фільм - «2001: Космічна Одіссея» - один із найвеличніших фільмів за всю історію кінематографу. Сюжет обертається навколо знахідки на Землі та поза нею загадкових чорних Монолітів. Фільм послідовно показує їхній вплив на виникнення людей в минулому та вирішення пов'язаних з ними моральних проблем у майбутньому. Тож відправимося разом із героями фільму у подорож до Юпітера, що неабияк актуально влітку цього року!
Стівен Спілберг: «Ніхто не знімав фільми краще, ніж Кубрик».
Мартін Скорсезе: «Одна кінострічка Кубрика варта десятків фільмів інших режисерів».
Вуді Аллен: «Кубрик – найкрутіший режисерів у Всесвіті!»
Продюсер Ян Харлан, близький друг та шурин Кубрика: «Його фільми завжди будуть актуальні». Або так: «Ця людина була народжена, щоб розширити межі людського сприйняття». І ось ще: «Його фільми – це Кіно з великої літери».
За словами Джеймса Нермора, відомого кінокритика, автора книги «Кубрик»: «Стенлі Кубрик – це символ беземоційної середини століття, адепт чорного гумору, технофіл, що відчув на собі вплив вуличної фотографії та уеллсівського експресіонізму, а ще інтелектуал, чия кар'єра частково будувалася на подоланні цензури».
@kinovedy.radio
КОЛИ: 11 липня, четвер, 22:00
ДЕ: дах LFC, Львів, В. Великого, 14а
Придбати квитки (130 грн за 2 фільми): 2event.com/uk/events/1758905
Додаткова інформація: 093 486 16 28
22:00 - "Механічний апельсин"
Культовий фільм американського режисера Стенлі Кубрика, знятий 1971 року; екранізація однойменного роману англійця Ентоні Берджеса. Основою стрічки, як і роману, є роздуми про людську жорстокість, свободу волі та вибору. Стрічку чотири рази було номіновано на «Оскар». Коли сценарист Террі Саузерн запропонував Стенлі Кубрику «Механічний апельсин» як потенційний сценарій для фільму, режисер відмовився — він був зайнятий підготовкою фільму про Наполеона. Та все ж згодом Кубрик повернувся до сценарію.
00:30 - "2001: Космічна Одіссея
«Одіссею» Кубрика називають не просто фільмом, але «візуальної фантазією» та «науковою гіпотезою». А ще – «наймоднішим фільмом за всю історію кіно», «найвеличнішим тріпом», «фільмом-мрією та алегорією» або навіть – тут найвдаліше визначення – «нуаром». «Фільм, який сповнений надії!» – пишуть критики. «Набундючена релігійна картина!» – обурюються інші. «Квазідокументальне кіно», – губляться треті. Кубрик – абсолютно безсовісно – зламав всі канони, всі без винятку, всі, що були прийняті або коли-небудь зроблені до нього! Він відкинув кінозакони та шокував публіку своїм «незвичайним баченням того, що таке кінематограф». У документальному фільмі про Кубріка сказали вірно: «Хлопець з Бронксу відкрив нову главу в історії кіно». Як колись Орсон Веллс дав жару «Громадянином Кейном», так і Стенлі Кубрік «затрамзіл шоко-психо-тріпом непідготовлених п'яниць». Жак Гуамар пише трохи витонченіше: ««2001» – це перша після «Нетерпимості» Гріффіта багатобюджетна експериментальна постановка». А ось Жак Лурселль: «З усіх фільмів Кубрика цей залишається найсуворішим, найцільнішим та найзавершенішим». І пророк Кубрика, Джеймс Нермор: «Серйозна подія у кінематографі, «Одіссея» може бути названа як голлівудським видовищем, так і найдорожчим у світі артхаусом».