Тестування REST API з використанням інструментів Postman, Postman Runner та його консольного клієнта Newman дозволяє розділити яка частина Веб чи Мобільного проекту винесена на такий архітектурний рівень як API. Саме це допомагає у розумінні яка побудована робота клієнта з сервером на рівні роботи з даними, якими даними обмінюються клієнт з сервером. Дане тестування можна швидше віднести до Back-end тестування, оскільки може взагалі відбуватися без наявності візуального представлення (Користувацького Інтерфейсу).
Виконуючи таке тестування ми можемо в першу чергу впевнитися, що всі API методи відпрацьовують правильно , та створивши відповідні тестові перевірки також упевнитися у правильності даних, їх повноті та відповідній валідації (створюючи тим самим негативні сценарії).
Окрім того, маючи вже саму систему, а саме її частину представлення (Користувацький Інтерфейс) ми можемо відслідковувати, які методи виконуються та їх почерговість в розрізі бізнес сценаріїв, що дасть нам змогу побувати WorkFlow Testing, створивши ланцюжок виконання методів та тестів відповідно. Великою перевагою такого підходу є те що ми виконуємо тестування основних бізнес сценаріїв через виконання API, можемо виконувати тестування Продуктивності (Performance) та робити це все з єдиній системі CI.
Для кого призначений курс
- QA тестери, які прагнуть кар’єрного росту у професії
- QA тестери які цікавляться технічною стороною тестування ПЗ
- QA тестувальники, яким цікаво опановувати нові інструменти (Software Testing Tools)
- QA тестери які в майбутньому прагнуть розвиватися в напрямках Автоматизованого тестування або Performance Testing
Що отримує студент по завершенню курсу
- Досконало працювати зі вище переліченими інструментами
- Навчитеся проектувати тести
- Будувати ефективні flow процесу API тестування
Мінімальні вимоги до потенційного студента
- Студенти повинні мати загальне уявлення, що таке API
- Принципові відмінності між підходами REST і SOAP
- Що таке методи HTTP запитів
- Формати передачі даних у API (xml, json)